Blog

 • 24/08/2021 0 Komentarze
  Kilka słów o marce PURE&good

  Czym jest nasza marka i dlaczego warto zdecydować się na korzystanie z naszych artykułów? PURE&good to oferta wyjątkowych produktów bez glutenu czy też bez dodatku cukru. Szukasz słodyczy, które będą zdrowszymi odpowiednikami klasycznych przysmaków? A może chcesz zadbać o to, aby śniadania Twoje i Twoich dzieci były jak najzdrowsze? Z nami zadbasz o wyposażenie swojej kuchennej spiżarni w pyszne rozwiązania!

  Dowiedz się więcej
 • 28/07/2021 0 Komentarze
  Czym jest Rooibos? Właściwości

  Rooibos, czyli czerwonokrzew afrykański jest rośliną uprawianą w RPA. Sporządzany z niej napar popularnie zwany jest herbatą Rooibos, choć roślina ta nie jest spokrewniona z krzewem herbacianym. Ze względu na swoje właściwości prozdrowotne i walory smakowe zdobywa popularność jako zdrowy i smaczny napój, będący alternatywą dla kawy bądź tradycyjnej herbaty.

  Dowiedz się więcej
 • 04/12/2020 0 Komentarze
  Jak zbilansować dietę bezglutenową?

  Czym jest gluten i gdzie się znajduje? Bez zagłębiania się w fachową terminologię, można powiedzieć, że gluten jest formą białka roślinnego z grupy prolamin – czyli białek występujących w nasionach i zbożach. Głównymi źródłami glutenu są zboża: pszenica (wraz z odmianami typu orkisz, płaskurka, durum, samopsza), a także żyto, jęczmień czy pszenżyto.

   

  Dowiedz się więcej
 • 26/10/2020 0 Komentarze
  Czym zastąpić cukier – naturalne substancje słodzące

  Jednym z podstawowych problemów dietetycznych w krajach rozwiniętych jest nadmierne spożycie cukru. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nie tylko dosładzanie samodzielnie przygotowywanych potraw i napojów, ale również wysoki stopień zastosowania cukrów prostych w przemyśle spożywczym.

   

  Dowiedz się więcej
 • 24/09/2020 0 Komentarze
  Złoto Inków – Lucuma

  Zapewne wielu czytającym słowo „lucuma” nic nie mówi. Rzeczywiście owoc ten, jak i otrzymywany z niego proszek są mało znane w Europie. Tymczasem jest to substancja o wielu korzystnych, a w części również unikalnych właściwościach. Warto więc zapoznać się z tym produktem.

  Dowiedz się więcej
 • 27/10/2019 0 Komentarze
  Przepis na placek owsiany bez dodatku cukru, bez glutenu

  Hej, dzisiaj przepis który ostatnio obiecaliśmy! Prosty, szybki, pożywny i smaczny 
  A w dodatku, nie zawiera on cukru ani glutenu! I takie przepisy lubimy

   

  Dowiedz się więcej
 • 21/10/2019 0 Komentarze
  Przepis na suflet z mango bez glutenu, bez dodatku cukru oraz bez laktozy

  Hej!
  Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was przepis bez dodatku cukru, bez glutenu oraz bez laktozy!
  Pyszny deser w formie sufletu z mango to świetny sposób na szybką przekąskę!
  Przekonaj się sam!

   

  Dowiedz się więcej
 • 30/05/2019 0 Komentarze
  Stewia jako naturalny substytut cukru

  Jak wiecie, istnieją różne możliwości na zamienniki cukru. Wspominaliśmy już o naszym erytrytolu, dzisiaj przyszła pora na stewię..

   

  Dowiedz się więcej
 • 09/05/2019 0 Komentarze
  Krótki poradnik o tym jak rozpuszczać czekoladę!

  Czasem rozpuszczanie czekolady może okazać się problematyczne, pewnie każdemu z nas choć raz ,,udało się,, przypalić czekoladę   Stąd dzisiejszy wpis, o tym jak rozpuszczać czekoladę, tak, aby odbyło się to bez większych problemów. Sposobów jest kilka, poniżej wszystkie dokładnie opiszemy.

  Dowiedz się więcej
 • 03/01/2019 0 Komentarze
  Czekolady PURE&good

  Doskonałe czekolady PURE&good sa dostępne już w czterech smakach. 

   

  Dowiedz się więcej
 • 20/11/2018 0 Komentarze
  Nowy produkt w ofercie – Czekolada gorzka z pomarańczą

  Mamy przyjemność poinformować, że w naszej ofercie pojawił się nowy produkt: Czekolada gorzka z pomarańczą. Podobnie jak pozostałe nasze czekolady produkt nie zawiera glutenu, oleju palmowego i sztucznych aromatów.

   

  Dowiedz się więcej