Bio produkty - czym się charakteryzują, certyfikacja i przedstawienie naszych herbat

Wiele mówi się o bio produktach – to, że są zdrowe, że powinno się je włączyć w codzienną dietę. Czym jednak takie artykuły się charakteryzują? Co kryje się pod hasłem “bio produkt”? I przede wszystkim – dlaczego warto je stosować? Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym zdradzamy wszystkie tajemnice począwszy od bio jedzenia po bio herbatki marki PURE&good.

 

Czym jest produkt bio?

Ostatnimi czasy ekologiczny lifestyle stał się niezwykle modny - zauważyło to sporo firm, które postanowiły dostosować swoje towary i usługi do tego trendu. Najprostszą definicją produktów bio (lub eko, można tych określeń używać zamiennie) jest to, że zostały one stworzone zgodnie z myślą o ochronie przyrody. Jedzenie pozbawione jest chemicznych dodatków, a nawozi się je jedynie naturalnymi nawozami, nie zaś sztucznymi. Nie znajdziesz w nich także innych substancji, jak na przykład emulgatory czy glutaminiany.

 

Dlaczego warto stosować produkty z oznaczeniem bio lub eko?

Przede wszystkim ze względu na to, że brak w nich sztucznych dodatków. Są one dobre dla naszego zdrowia, a także dla zdrowia zwierząt, które są takimi produktami karmione. To jednak nie wszystko, bowiem produkcja towarów bio i eko zakłada, że firmy w procesie ich tworzenia muszą używać oszczędnie energii, a także korzystać z materiałów pochodzących z recyklingu. Firmy działające w duchu ekologii generują dzięki temu mniej odpadów!


Produkty bio to nie tylko jedzenie, ale też herbaty – PURE&good

Zapraszamy do poznania naszych herbat PURE&good, które są wysoce ekologicznymi produktami. Co więcej proponujemy ich tradycyjne, jak i bardziej egzotyczne mieszanki. Nasze herbatki bio są nie tylko zdrowe, ale przede wszystkim wyjątkowo pyszne – z całą pewnością niejeden smakosz chętnie będzie rozkoszował nimi rankiem, popołudniem czy wieczorem. Wszystkie składniki herbat pochodzą jedynie z ekologicznych upraw, możesz mieć więc pewność, że kupując je stawiasz nie tylko na swoje zdrowie, ale też wspierasz działania wspierające ochronę przyrody.

0
Feed