Czy słodycze mogą być zdrowe?

Choć słodycze są produktami żywnościowymi, to najczęściej nie sięgamy po nie aby zaspokoić głód. Spełniają one nieco inną rolę w naszym jadłospisie: jemy je aby się pocieszyć gdy coś nam nie wyszło, lub żeby się nagrodzić gdy osiągniemy sukces. Sięgamy po nie impulsywnie, aby sprawić sobie przyjemność samym ich smakiem, a czasem po prostu… z nudy.

 

Warto więc dokonywać świadomych wyborów tych przekąsek. Obecnie dostępne są na rynku słodycze, które wykazują pozytywne, prozdrowotne właściwości, jeżeli tylko - jak w przypadku każdej grupy pokarmów - spożywane są w odpowiedniej ilości.

 

Marka PURE&good udowadnia, że słodycze nie muszą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, a szkodliwe substancje znajdujące się w nich mogą zostać zostać zastąpione bezpiecznymi, lub wręcz korzystnymi dla zdrowia naturalnymi zamiennikami.

 

Dlatego w naszych produktach nie stosujemy cukru dodanego. Wolimy nadać im smak naturalnymi substancjami takimi jak stewia, erytrytol bądź ksylitol. Nie powodują one zagrożenia próchnicą, a wręcz przeciwnie – wykazują działanie zwalczające bakterie powodujące próchnicę. Ponadto nie podnoszą poziomu cukru we krwi, są więc bezpieczne dla diabetyków. Charakteryzują się również znacząco obniżoną kalorycznością w stosunku do cukru białego (ksylitol), lub wręcz odznaczają się zerową kalorycznością (stewia, erytrytol).

 

Nie poprzestajemy jednak tylko na redukcji lub eliminacji cukru. W naszych słodyczach nie stosujemy oleju palmowego, glutenu, sztucznych konserwantów czy barwników – a więc składników zdecydowanie negatywnie oddziałujących na nasze zdrowie i będących częstymi powodami niepożądanych reakcji na pożywienie jak np. alergie czy podrażnienia.

 

PURE&good udowadnia, że słodycze, dzięki zastosowaniu zdrowych zamienników nie muszą być niezdrowe. Wręcz przeciwnie, jeżeli tylko spożywane są w rozsądnych ilościach wykazują korzystne dla zdrowia działanie.

0
Feed