Krótki poradnik o tym jak rozpuszczać czekoladę!

Czasem rozpuszczanie czekolady może okazać się problematyczne, pewnie każdemu z nas choć raz ,,udało się,, przypalić czekoladę   Stąd dzisiejszy wpis, o tym jak rozpuszczać czekoladę, tak, aby odbyło się to bez większych problemów. Sposobów jest kilka, poniżej wszystkie dokładnie opiszemy.


Sposób 1 – Rozpuszczenie czekolady w kąpieli wodnej.


Jak to zrobić?
Bynajmniej nie wrzucamy czekolady do wrzącej wody 
Potrzebujesz garnuszka, czekolady, wody oraz miseczki (metalowa/szklana). Do garnuszka wlewamy wodę (nie za dużo, wystarczy 1/3 garnuszka), gotujemy. W międzyczasie siekamy tabliczkę czekolady, im drobniej posiekana tym szybciej się rozpuści! Na garnuszek kładziemy miseczkę (musi być sucha, bez ani kropli wody!). Pamiętajcie o ważnej rzeczy – miska nie może dotykać wody! Do miseczki wrzucamy posiekaną czekoladę, podgrzewamy na małym ogniu, na dużym może nam się właśnie przypalić, a tego chcemy uniknąć. Najlepiej, gdy czekoladę pozostawimy samą sobie, możemy czasem ją zamieszać. Gdy czekolada stanie się płynna, ściągamy ją z ognia i gotowe! Proste prawda? O ile sposobu tego możemy użyć do czekolady gorzkiej oraz mlecznej, bardziej kłopotliwa jest czekolada biała. Trudniej się ona rozpuszcza oraz łatwiej ją przypalić. Ale oczywiście jest na to sposób! Przy rozpuszczaniu białej czekolady sposobem opisanym wyżej, powinniśmy dodać do niej niewielkie ilości mleka, wtedy na pewno nam się nie przypali.

 

Sposób 2 – Rozpuszczanie czekolady w mikrofali.


Jak to zrobić?
Czekoladę musimy najpierw posiekać na jak najmniejsze kawałeczki (jak już wspominaliśmy, im mniejsze kawałeczki tym szybciej się rozpuści). Ustawiamy średnią moc mikrofali, i wkładamy do niej miseczkę z posiekaną czekoladą. Ustawiamy czas na 15 sekund, po tym czasie czekoladę mieszamy i znowu wkładamy do mikrofali na 15 sekund. Ponawiamy czynność, ponownie na 15 sekund i tak kilka razy, oczywiście mieszając po każdym razie. Powinniśmy uzyskać efekt gładkiej czekolady bez grudek. Nie polecamy tego sposobu do rozpuszczania białej czekolady, lepiej rozpuszczać ją w kąpieli wodnej, z użyciem mleka.

 

Sposób 3 – Rozpuszczanie czekolady w rondelku.


Jak to zrobić? Potrzebujesz garnuszka, czekolady oraz niewielkiej ilości mleka.
Przy tym sposobie łatwo czekoladę przypalić, to prawda. Natomiast, aby temu zapobiec wystarczy do garnuszka wlać niewielkie ilości mleka i w ten sposób rozpuszczać czekoladę w rondelku.
A ty którego sposobu używasz? 

 

0
Feed