Dlaczego warto zmienić cukier na słodziki?

Droga do lepszego odżywiania się jest prosta – wystarczy zrobić jeden mały krok, żeby znacznie ulepszyć codzienną dietę! W PURE&good proponujemy naturalne zastępniki cukru oraz szeroki zakres produktów bez dodatku glutenu, które świetnie zastąpią jedzone do śniadania lub na kolację przysmaki. Jakie zalety może mieć przejście na taką dietę i czy ma to jakiekolwiek plusy, jeśli chodzi o kwestie zdrowotne?

 

Bez dodatku klasycznego cukru – czyli zdrowsze?

Czy warto ograniczać ilość cukru w diecie? Oczywiście, że tak! Działania takie mogą być pomocne w profilaktyce chorób metabolicznych, zapobieganiu próchnicy i innych chorób uzębienia. Niektóre osoby również mają tendencję do obserwowania trądzikowych zmian na skórze podczas okresu zwiększonego jedzenia klasycznej czekolady czy bardzo słodkich przekąsek.

 

Słodzisz herbatę lub kawę?

Wystarczy, że zamienisz standardowy cukier na stewię, erytrytol lub ksylitol, a możesz cieszyć się podobnym smakiem ulubionych gorących naparów. Nie musisz rezygnować z dobrze znanych smaków, chcąc zadbać o linię i zdrowie. Odpowiedni dodatek pozwoli Ci zadbać o jak najlepszy smak, jednocześnie mając bardziej odpowiedni wpływ na organizm.


Kto z nas nie lubi małej przekąski do kawy czy herbaty? Jeśli tak, wybierz zdrowe i smaczne słodycze ze stewią - czyli bez dodatku tradycyjnego cukru. Można je podjadać bez obaw o swoje zdrowie oraz linię! Oprócz tego, każdy z Was może wybrać rozwiązania takie jak cukierki w stylu landrynek czy czekolada.


Oczywiście, nie jest to wszystko! Warto wiedzieć, że można znaleźć również zdrowsze odpowiedniki przetworów, takich jak ketchupy czy przetwory owocowe. Są to wówczas produkty, które nie zawierają dodatkowych i niepotrzebnych nikomu
słodzików z buraków lub trzciny. Często takie artykuły występują również w wariancie bezglutenowym.

Nie tylko cukier

W ramach naszej oferty, możliwe jest również zaopatrzenie się w produkty bezglutenowe. PURE&good to rozwiązania także idealne dla osób, które, czy to z wyboru, czy z przeciwwskazań zdrowotnych, unikają glutenu.

 

Szukasz zdrowych słodzików, które nie będą wpływać negatywnie na organizm? Chcesz mieć zawsze pod ręką przekąski, przysmaki i przetwory z najwyższej półki? A może nie możesz jeść dań z dodatkiem glutenu? Z nami zadbasz o wyposażenie swojej spiżarni i lodówki! Zdrowe, smaczne, a przede wszystkim w atrakcyjnych cenach – takie właśnie jest PURE&good!

0
Feed